Gæstebog

Tak fordi du besøger vor hjemmeside. Skriv en hilsen her i gæstebogen ved at klikke på den blå knap. Du kan også indsætte et foto ved din hilsen. Det vil være bedst, hvis du lige skriver din relation i familien, da vi jo efterhånden er ret mange og vi ikke alle kender hinanden (endnu)
Skrevet af jette Laustsen, d. 09-02-2017
Men i dag er det dig Marianne der skal ønskes tillykke med fødselsdagen.
Husk vores slægtsfest den 19 august i år. Stort tillykke med dagen. Hilsen Lauritz og Jette.
E-mail:
Skrevet af Marianne, d. 29-01-2017
ja men dog dog jeg ønsker hjertelig tillykke til den nette dame min kære moster Karen og ønsker hende alt godt i det nye år.
Skrevet af Lenardt Bærholm, d. 29-01-2017
Så blev den nette unge dame på billedet lige nøjagtig 86 år d. 29-01 i det herrens år 2017.
E-mail:
Skrevet af kent, d. 22-01-2017
Ved I om Palle Josephsen havde nogen familieforbindelse til Cornelius Lynge fra Thisted?
E-mail:
Skrevet af Jette Laustsen, d. 15-11-2016
Har lige snakket med Else Margrethe på New Zealand. alle har det godt hos dem. De kunne godt mærke rystelserne, skønt jordskælvet var på syd øen. Hilsen Jette.
E-mail:
Skrevet af Jette Laustsen, d. 19-09-2016
Så er datoen for næste slægtsfest fastsat. Det bliver lørdag den 19/8 2017 i Blære forsamlingshus. Spred venligst budskabet så alle kan få sat kryds i kalenderen på denne dato. Hilsen Lisbeth, Anne, Tina og Jette
E-mail:
Skrevet af Sine Toft, d. 28-07-2016
Jeg kan lide at se din video, sjove
Skrevet af kevinluo, d. 11-07-2016
Super fin hjemmeside du har :-)
Skrevet af Lise Østerberg Bahr, d. 02-07-2016
Jeg har åbenbart indgangsvinkel til slægten Jepsen via min mor (Josephsen slægten)der desværre ikke fremgår af anetavlerne overhovedet. Hun Ann Mari Josephsen, født på fødeklinikken Tagesminde, Gentofte, 29. september 1930, 25 år gammel - dør på Bispebjerg Hospital, sommeren/juli 1956. Datter af Enlig mor Erna Emilie Josephsen, født 11. november 1903, Torpen pr. Humlebæk. (senere Tåsingegade, København Ø. - død (oktober ?) efterår 1990. Erna var datter af beslags- og vognsmed William Josephsen, Torpen, Humlebæk. Min mor Ann Mari fandt aldrig ud af hvem hendes far var, men Erna havde været bestyret huset i nogle år hos en enlig mand, cand. polyt.Asger Kring, Amager Fælledvej 27,3. sal. Måske var det ham der var min morfar ? Mon der skulle være nogle der har kendskab til det ? Ann Mari havde også en broder William Josephsen, der, så vidt jeg er orienteret (forstået) havde opvækst hos bedsteforældrene i Humlebæk, mens min mor Ann Mari det meste af sit unge liv, som barn, var plejebarn hos sin morbror Georg Josephsen og hustru Katrine - som jeg var meget glade for, selv at komme hos som "barnebarn" af, også da jeg var med min far og efter min mors død, et par år senere, med fars nye hustru, flyttede til Schleswig for at bo nogle år.
E-mail:
Skrevet af Jette Laustsen, d. 24-04-2016
I går den 23 april fejrede vi Richards 80 års fødselsdag i Silkeborg. Fik snakket med Erik og Børge Krogh samt Astrid og Sigurd. Vi havde en dejlig dag med lækker mad som barnebarnet Michael havde lavet. En skøn dag. Kommer snart med datoen for vores næste slægtsfest i august 2017.
E-mail:
Skrevet af jette Laustsen, d. 10-04-2016
Stort tillykke med dagen i dag Hanne. Håber du får en god dag og Lennart varter dig op. De varmeste tanker her fra Møldrup. Vi fejrer også Lauritz fødselsdag i dag, så vi får gæster nu her kl 12.
E-mail:
Skrevet af lenardt@webspeed.dk, d. 02-04-2016
1 april 2016 er Jan Jankowski stille sovet ind.

Rigmors mand Jan Jankowski er stille sovet ind på plejehjemmet i Skårup.
Jan fik et godt og langt liv sammen med Rigmor og nåede at blive 92 år.

æret være hans minde ...... familien
E-mail:
Skrevet af Jette Laustsen, d. 12-02-2016
Så er det snart Bente og Svends fødselsdage ( i morgen den 13/2 ) Håber i får en rigtig god dag sammen. De varmeste tanker til jer alle her fra Møldrup. Hilsen Jette.
E-mail:
Skrevet af Jette Laustsen, d. 09-02-2016
Hej Marianne. Stort tillykke med fødselsdagen. Håber du har haft en god dag. Hilsen Jette.
E-mail:
Skrevet af Else Margrethe, d. 01-02-2016
Kære Helle, saa er jeg blevet "gamle Moster" igen til en dejlig lille dreng, Til lykke med det, Jette siger alt gik fint og rigtig hurtigt.
E-mail: